موفقیت های من

ثبت مسیر موفقیت در زندگیم ...

موفقیت های من

ثبت مسیر موفقیت در زندگیم ...

موفقیت های من

من امید چِرَوی هستم و یکی از بزرگترین دغدغه های من یادگیری موفقیت ، شاد و شادمان بودن و روابط خوب و عالی با خانواده و دوستان و نزدیکانه و دوست دارم به دیگران اموزش بدم که چطور به این اهداف برسند برای همین تصمیم دارم تا جایی که میتونم مسیر رسیدن به هدفم رو مستند کنم تا بعد ها ، راحت تر بتونم مشکلات خودم رو شناسایی کنم و از دوباره اشتباه کردن بپرهیزم و با این کار ساده ولی بسیار ارزشمند هم بعدها میتونم راحت تر به دیگران اموزش بدم تا اون ها هم مثل من موفق بشن .

آخرین نظرات

  • ۱۵ آذر ۹۷، ۱۵:۲۲ - مهسا جون
    👍

پیوندها

تصویر ذهنی مثبت

افکار و رفتارتان از تصاویر ذهنی شما تاثیر می پذیرد. تصویرسازی ذهنی مثبت کمک میکنه زندگی شفاف تر و روشن تری داشته باشین. در اینجا من مصداق ها و داستان هایی رو بررسی می کنم تا متوجه بشیم که چطور تصویرسازی ذهنی مثبت میتونه کمک کننده و تصویرسازی ذهنی منفی میتونه تخریب کننده باشه.
 
تصویر ذهنی یک کودک رو در نظر بگیرین. از دوچرخه گرفته تا عروسک، اسباب بازی، کیک، بستی و ...
کودک نمیتونه خودش بره و دوچرخه بخره منتهی اون رو بدست میاره اما چطور؟
اولین کاری که میکنه اینکه که تصویری از دوچرخه مورد علاقش در ذهنش میبینه و از داشتن اون دوچرخه در عالم رویا احساس بسیار خوبی پیدا میکنه.
اما وقتی به عالم بیداری میاد و میبینه که اون دوچرخه رو نداره احساسش بد میشه.
میره به بابا و مامانش میگه که دوچرخه میخواد و احتمالا پدر و مادرش براش میخرند و یا اینکه کلی براش دلیل میارند از جمله اینکه ما خونمون تو آپارتمانه و جایی برای دوچرخه سواری و نگه داری دوچرخه نداریم و یا اینکه پول نداریم و... .
ولی کودک اصلا متوجه این حرفهانیست و اینبار با گریه میگه من دوچرخه میخوام، اونقدر گریه میکنه تا بلاخره خانواده ازش عاصی میشن و برای اینکه ساکتش کنند. میرن براش میخرن و یا اینکه بهش قول میدن که اگه در آخر سال معدلش 20 بشه و یا پسر خوبی باشه و یا فلان کار رو بکنه براش میخرن. 
کودک اگه اون دوچرخه رو بدست بیاره دیگه خیالش راحت میشه و میره سراغ رویای جدیدی و باز هم گریه و زاری جدیدی رو شروع میکنه و پدر و مادر رو مجبور میکنه که فلان چیز رو براش بخرن.(البته اگه وضعیت مالی یا شرایط پدر مادر بد باشه کودک مجبور به گریه و زاری میشه)
اما اگه اون دوچرخه رو بدست نیاره ممکنه تا سال ها رویای داشتنش رو داشته باشه و ذهنش درگیر بدست آوردن اون باشه. گاهی اوقات پدر و مادر ها قول میدن که فلان روز یا بعد از این که کودک کاری رو که اونا براش تعیین کردن رو انجام داد براش دوچرخه میخرن ولی متاسفانه اینکار رو نمیکنند و اون زمان مشخص و یا هیچ وقت براش نمیخرن. 


به نظرتون چه اتفاقی برای کودک می افته؟ 
اعتمادشو به پدر و مادرش از دست میده و دیگه نمیتونه به صحبت ها و رفتارها و قول های پدر و مادری که تنها داراییش هستند و تنها کسانی هستند که بهشون وابسته است اعتماد کنه. 
(این موضوع بحث من نیست ولی خیلی پدر و مادر ها باید مراقب باشند تا چنین اتفاقی برای کودکشون نیفته.)
اگه اون رویا برای کودک مهم باشه و بهش نرسه خیلی براش گرون تموم میشه و ممکنه به عزت نفس و اعتماد نفسش آسیب وارد بشه و به فرد افسرده ای تبدیل بشه. 
اما به هر حال این کودک وقتی بزرگ میشه و میتونه بره کار کنه و پول دربیاره اولین چیزی که میخره، احتمالا همون چیزیه که در رویا داشته.
این کودک سال های زیادی از عمرش رو گذروند ولی رویاش رو فراموش نکرد و برای بدست آوردن اون رویا تلاش کرد .
ما هم در زندگی تصویرهای ذهنی و رویاهایی داشتیم که عاشقشون بودیم و نتونستیم ازشون دل بکنیم تا بلاخره بهش رسیدیم. 
اما الان که بزرگ تر شدیم دیگه اون اصرار قبلی رو برای رسیدن به رویاهامون نداریم و خیلی راحت کنارشون میذاریم و یا عوضشون میکنیم. 
و حتی چیزی که خیلی بده اینکه تصاویر ذهنی مثبت در زندگی ما کم شده و تصاویر ذهنی منفی رشد قابل توجهی کردن.
تصویر ذهنی منفی


تعدادی از تصاویر ذهنی منفی ای که امروزه در زندگی ما انسان ها رواج پیدا کرده و به واقعیت بدل میشن اینها هستند:

* تصور اینکه با یک نفر دعوا می کنیم و کلی حرف های تند و زننده میزنیم تا حالش جا بیاد! خیلیت این تصویر رو تو ذهنشون رشد و پرورش میدن و دائم به این فکر میکنند که چه حرفی به دوست، همسر، مدیر و یا همکارشون بزنند تا طرف حالش جا بیاد. و اونقدر این تصویر رو در ذهنشون میبینند تا بلاخره اتفاق می افته و اونکارو انجام میدن، بعضی ها اونقدر با قدرت و برنامه ریزی شده و آماده با دیگری دعوا و بحث می کنند آدم تعجب میکنه! میگه یعنی این آدم اینقدر باهوشه که به این سرعت میتونه جواب فرد مقابل رو با حرف نیش داری بزنه؟

* تصور میکنه که هر چقدر غمگین تر باشه و بیشتر گریه کنه،دیگران اون رو بیشتر دوست دارند!
این تصور ذهنی باعث میشه که بیشتر آهنگ ها، فیلم ها و مطالب غمگین رو گوش بده و ببینه و مطالعه کنه. و در آخر به انسان غمگین و افسرده ای تبدیل میشه که دیگران از روی دلسوزیبهش توجه میکنند.
این آدم فقط به خاطر این که بهش توجه بشه اونقدر تو ذهنش این تصویر که مثلا غمگین و ناراحته و یکی میاد بهش میگه عزیز دلم چرا غمگینی و بعد بغلش میکنه و هر چی که بخواد براش میخره و هر کاری براش انجام میده تا بلاخره به آدم کاملا افسرده و غمگین تبدیل میشه.
در ضمن این تکنیک شاید در کودکی جواب میداد و پدر و مادر بهش توجه میکردند ولی در بزرگسالی دیگه فایده ای نداره و همه ازتون فراری میشن چون شما حس بدی بهشون میدین.

* تصور میکنه که اگه سیگار بکشه خیلی بزرگ میشه و دوستانش بیشتر بهش احترام میزارند. 
شاید اینطور باشه ولی این احترام و محبت فقط محدود به تعداد خاصی و از انسان های بدبخت و بیچاره است و درضمن سلامتیش رو از دست میده.

* یه پسری رو میشناختم که در مجلسی، دختره برگشته بهش لبخند زده و بعد رفته، این پسر تو ذهنش تصور میکنه: وای اون دختر به من علاقه داره.
و ازاینجا به بعد تصویر ذهنی منفی و باطلی شروع میشه و کار به جایی میرسه که در ذهنش با اون دختر ازدواج میکنه و بچه دار میشه و کلی کار دیگه میکنه. 
اونقدر این تصویر رو در ذهنش قوی و تقویت میکنه که از یه جایی به بعد نرسیدن به اون دختر باعث میشه عذاب بکشه و یا این که هر کاری بکنه، از جمله دعوا، قتل، خودکشی، آدم ربایی و ...
و جالب اینجاس که حتی اگه به اون دختر هم برسه باز احتملا زندگی خوبی رو نخواهد داشت چون اون در ذهنش تصاویری رو ساخته و انتظاراتی داره که در واقعیت کاملا متفاوته، این میشه که احتمالا بعد از چند هفته کارشون به دعوا و طلاق میکشه.

نیکی و بدی

نکاتی که در آخر دوست دارم یادآوری کنم:

1- ما در قبال همه چی مسئولیم. این ما هستیم که با تصویرهای ذهنی خودمون، زندگی خودمون رو شکل میدیم.

2-باور کنید که اندیشه های شفا بخش و تصاویر ذهنی مثبت میتونه موجب شادی و شادمانی شما در زندگی بشه. فقط باید مثل یه کودک رویاهای خوب و مثبت داشته باشین و برای رسیدن بهش هر بهایی رو بپردازین.

3- شاید باورتون نشه ولی باور کنید چیزی به عنوان شکست وجود نداره، تنها چیزی که وجود داره نتیجه است. اگه نمرات پایان ترمتون خوب نشد این یعنی خوب درس نخوندین و اگه رابطه تون با یه نفر خراب شد، این به معنای شکست نیست، معنیش اینکه شما انتخاب درستی نداشتین. 

و در آخر ازتون میخوام که همیشه به تصویر های ذهنیتون آگاه باشین و بدونید که چه تصویری رو در ذهن می پرورید، آیا تصویر ذهنیتون مثبت یا منفیه؟ اگه منفی بود سریع بزارینش کنار و مثبتش کنید. 


نظرات  (۱)

۲۰ اسفند ۹۶ ، ۱۶:۳۱ ❄️Ice girl❄️
به به چ مطلب خوبی بود سپاس
پاسخ:
خواهش میکنم دختر یخی.
برات آرزوی موفقیت میکنم.

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی